Chcete jet zdarma na konferenci SUMP do Dubrovníku?

01. 02. 2017

Na stránkách www.eltis.org byl zveřejněn článek na téma: "Vaše město má zájem o vlastní SUMP, ale chybí odborníci nebo nástroje?" 

Opakování je matka moudrosti, takže je nutné si připomenout, že plán udržitelné městské mobility (SUMP). je strategický plán, jehož cílem je vytvořit ve městě takový dopravní systém, který vyhovuje všem občanům, je maximálně bezpečný, nezvyšuje hladinu nečistot v ovzduší, ani množství skleníkových plynů, snižuje problémy s hlukem, je co nejméně náročný na spotřebu energie, je nákladově efektivní a maximalizuje účinnost přepravy osob a zboží.

V současné chvíli běží tři nové projekty iniciativy CIVITAS (PROSPERITY, SUITS a SUPMs-Up) v oblasti mobility, financované z evropských fondů, které společně zahájily průzkum s cílem zjistit, co evropská města potřebují a jaké jsou největší problémy, které se jim staví do cesty při realizaci SUMP.

Tyto projekty vidí v průzkumu příležitost shromáždit cenné poznatky, nezbytné pro přípravu vzdělávacích kurzů, nástrojů a materiálů, které městům pomohou vypracovat kvalitní plán udržitelné městské mobility.

Ti představitelé měst, kteří průzkum dokončí do úterý 28.2.2017, budou moci přednostně využít vzdělávací a doplňkové aktivity uvedených projektů, a současně mají možnost vyhrát až 600 euro na úhradu cestovních a ubytovacích nákladů potřebných pro účast na 4. evropské konferenci o plánech udržitelné městské mobility v chorvatském Dubrovníku.

"Cílem průzkumu je shromáždit klíčové informace o tom, co brzdí plánování městské mobility v evropských státech, a co ho naopak posunuje vpřed. Naši odborníci pak budou mít možnost vytvářet ty nejkvalitnější produkty a služby, které městská správa využije při přípravě SUMP," říká Cristina Garzillo, koordinátorka projektu SUMPs-Up.

Chcete-li se průzkumu zúčastnit, klikněte zde(link is external).

http://www.eltis.org/discover/news/want-sump-your-city-dont-have-expertise-or-tools

 

Aktuality