Česky English


2017/05/06 - Summit ITF v Lipsku bude také diskutovat na téma udržitelné aktivní mobility


Dopravní experti budou na summitu ITF (International Transport Forum - Mezinárodní dopravní fórum) diskutovat také na téma "Jak na národní úrovni správně řídit a vést oblast udržitelné aktivní mobility."  Akce proběhne dne 1.6.2017

Jaká je dobrá praxe a jaké jsou zásadní překážky pro kvalitní národní/federální řízení v oblasti pěší a cyklistické dopravy, které jsou základem aktivní udržitelné mobility? Nezbytným prvkem udržitelné mobility pro každého a kdekoliv na světě jsou kvalitní infrastruktura a služby pro cyklisty a chodce.

Význam pěší a cyklistické dopravy se dobře odráží například v Městské agendě, kterou na konferenci Habitat III v roce 2016 přijala Evropská unie. Vhodné podmínky pro chodce a cyklisty jsou základním předpokladem pro fungování udržitelné mobility obecně (viz projekt Světové banky Sum4all). EU v současnosti připravuje Městskou agendu pro členské státy, kde jedním z témat je právě městská mobilita.

Odborníci z pěti států (USA, Velké Británie, Německa, Dánska a Holandska) se vzájemně podělí o svoje zkušenosti a poznatky a budou spolu s publikem diskutovat o tom, jak by mělo vypadat správné řízení v oblasti udržitelné a aktivní mobility na národní či federální úrovni. Každý z přednášejících je nějakým způsobem zapojen do mezinárodní sítě odborníků, kteří sdílejí know-how o tom, jak nejlépe využít národní politiky a finanční zdroje na podporu pěší a cyklistické dopravy.

Přednášející:

Moderátor: Bernhard Ensink (ECF, Belgie)

Kontakt: 

Bernhard Ensink, generální tajemník ECF

b.ensink@ecf.com

http://2017.itf-oecd.org/national-governance-active-mobility
« zpět | přehled