O nás

Iniciativa „Město s dobrou adresou" sdružuje lidi a organizace, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech.
Na svých cestách chodíme pěšky, jezdíme na kole, jezdíme veřejnou dopravou a rádi také využíváme auta.
Podporujeme integrovanou dopravu, jejímž základem jsou potřeby člověka, nechceme a nemůžeme rozdělovat obyvatele na cyklisty, chodce, uživatele veřejné dopravy a řidiče.
Jde hlavně o to, aby města sloužila jako domov těm, pro které byla postavena – svým obyvatelům.

Všichni víme, že česká města mají mnoho problémů, které souvisí s dopravou. Věříme, že ke změně může dojít. Značka „Město s dobrou adresou" má motivovat, inspirovat, pomáhat měnit.
Vaše města se mohou změnit, pokud se spojí dohromady více partnerů ...

 

„Pojmem dobrá adresa nemusí být hned nějaký palác za desítky miliónů, jaké si staví někteří naši spoluobčané. Klidně to může být panelák nebo i starý pavlačák, ideálně v tiché ulici, kde bydlí jen slušní lidé a ne totální pitomci. I když to je právě ten problém - a podivného a nesnášenlivého souseda nebo sousedy mohou mít i ti v domech za milióny....... Mělo by to být místo, kde nehrozí záplavy ani zemětřesení, kde jde bez potíží zaparkovat, ale taky třeba sednout na kolo a BEZPEČNĚ, a tedy nejlépe po cyklostezce odjet do lesa, či k vodě...“

Pavel Jelínek, šéfredaktor MotorMIX

Jak vidí "dobré město" další osobnosti? Najdete pod odkazy níže.

VAŠE Město SE ZMĚNÍ, KDYŽ PARTNERY BUDOU:

Kontakt pro informace

Jaroslav Martinek

Má na starosti popularizaci výzkumu v Centru dopravního výzkumu, v. v. i.
Hlavní vizionář dobrého města své zkušenosti sdílí s Asociací měst pro cyklisty a všemi, kdo věří ve změnu a chtějí žít v místech s dobrou adresou.

jaroslav.martinek@cdv.cz

info@dobramesta.cz

Tel. 602 503 617

+++

Značka „Města s dobrou adresou“ byla rozvinuta díky spolupráci s Prof. Dr.-Ing. Gerdem-Axelem Ahrensem z Technické univerzity v Drážďanech.