O nás

Iniciativa „Město s dobrou adresou" sdružuje lidi a organizace, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech.
Na svých cestách chodíme pěšky, jezdíme na kole, jezdíme veřejnou dopravou a rádi také využíváme auta.
Podporujeme integrovanou dopravu, jejímž základem jsou potřeby člověka, nechceme a nemůžeme rozdělovat obyvatele na cyklisty, chodce, uživatele veřejné dopravy a řidiče.
Jde hlavně o to, aby města sloužila jako domov těm, pro které byla postavena – svým obyvatelům.

Všichni víme, že česká města mají mnoho problémů, které souvisí s dopravou. Věříme, že ke změně může dojít. Značka „Město s dobrou adresou" má motivovat, inspirovat, pomáhat měnit.
Vaše města se mohou změnit, pokud se spojí dohromady více partnerů ...

 

„Lidé budou stále více a více klást důraz na kvalitu života. Do popředí se budou dostávat takové hodnoty, jako jsou volný čas, osobní rozvoj, mezilidské vztahy... a v neposlední řadě též kvalitní životní prostředí. Nemyslím tím jen ekologii, ale takovou tu obyčejnou každodenní radost z místa, ve kterém žiji. A k tomu patří i doprava. Taková doprava, která bude efektní, spolehlivá, bezpečná, uživatelsky příjemná a estetická, ohleduplná k životnímu prostředí. Tak jako život v našich městech nedaleké budoucnosti. Snílkovství? Spíše vize. Nakolik reálná, to už záleží na každém z nás...“

Roman Budský, Tým silniční bezpečnosti

Jak vidí "dobré město" další osobnosti? Najdete pod odkazy níže.

VAŠE Město SE ZMĚNÍ, KDYŽ PARTNERY BUDOU:

Kontakt pro informace

Jaroslav Martinek

Má na starosti popularizaci výzkumu v Centru dopravního výzkumu, v. v. i.
Hlavní vizionář dobrého města své zkušenosti sdílí s Asociací měst pro cyklisty a všemi, kdo věří ve změnu a chtějí žít v místech s dobrou adresou.

jaroslav.martinek@cdv.cz

info@dobramesta.cz

Tel. 602 503 617

+++

Značka „Města s dobrou adresou“ byla rozvinuta díky spolupráci s Prof. Dr.-Ing. Gerdem-Axelem Ahrensem z Technické univerzity v Drážďanech.