O nás

Iniciativa kolem značky „Město s dobrou adresou" sdružuje lidi a organizace, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Cílem je vytvoření platformy propojující partnery z oblasti státní správy a samosprávy, odborných organizací, komerčních organizací, místních komunit a sdružení, ale i známé osobnosti a média. "Politickým" gestorem je Svaz měst a obcí ČR, odborným garantem je Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. a symbolem pro budoucí partnerství jsou organizace, které stály u zrodu této iniciativy, neboli Asociace měst pro cyklisty, Česká parkovací asociace, Svaz cestujících ve veřejné dopravě, Tým silniční bezpečnostiUniversita Palackého v Olomouci). Cílem je ale dále rozšiřovat tuto síť a platformu.

Proto také značka Město s dobrou adresou, spolu s výzvou "Za 5 minut dvanáct",  byla představena na tiskové konferenci v Praze dne 21.7.2016. Tisková zpráva a výzva "Za 5 minut dvanáct" je ke stažení dole na této stránce.

Nemělo by to být ale jen o samotných organizacích, ale především O NÁS, lidech, kteří zastupujeme tyto organizace. Přeci MY na svých cestách chodíme pěšky, jezdíme na kole, jezdíme veřejnou dopravou a rádi také využíváme auta. Podporujeme integrovanou dopravu, jejímž základem jsou potřeby člověka, nechceme a nemůžeme rozdělovat obyvatele na cyklisty, chodce, uživatele veřejné dopravy a řidiče. Jde hlavně o to, aby města sloužila jako domov těm, pro které byla postavena – svým obyvatelům.

Všichni víme, že česká města mají mnoho problémů, které souvisí s dopravou. Věříme, že ke změně může dojít. Značka „Město s dobrou adresou" má motivovat, inspirovat, pomáhat měnit.
Vaše města se mohou změnit, pokud se spojí dohromady více partnerů ...

 

 

 

„Říká se, že jsme zdědili historický dluh v podobě nedostatku parkovacích míst. Není to pravda. Jediný dluh, který jsme zdědili je v nás samotných.“

Petr Horský, předseda Rady České parkovací asociace z.s.p.o.

Jak vidí "dobré město" další osobnosti? Najdete pod odkazy níže.

VAŠE Město SE ZMĚNÍ, KDYŽ PARTNERY BUDOU:

Kontakt pro informace

Jaroslav Martinek

Má na starosti popularizaci výzkumu v Centru dopravního výzkumu, v. v. i.
Hlavní vizionář dobrého města své zkušenosti sdílí s Asociací měst pro cyklisty a všemi, kdo věří ve změnu a chtějí žít v místech s dobrou adresou.

jaroslav.martinek@cdv.cz

info@dobramesta.cz

Tel. 602 503 617

+++

Značka „Města s dobrou adresou“ byla rozvinuta díky spolupráci s Prof. Dr.-Ing. Gerdem-Axelem Ahrensem z Technické univerzity v Drážďanech.

 Ke stažení: