Česky English

O nás

Iniciativa kolem značky „Město s dobrou adresou" sdružuje lidi a organizace, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Cílem je vytvoření platformy propojující partnery z oblasti státní správy a samosprávy, odborných organizací, komerčních organizací, místních komunit a sdružení, ale i známé osobnosti a média. "Politickým" gestorem je Svaz měst a obcí ČR, odborným garantem je Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. a symbolem pro budoucí partnerství jsou organizace, které stály u zrodu této iniciativy, neboli Asociace měst pro cyklisty, Česká parkovací asociace, Svaz cestujících ve veřejné dopravě, Tým silniční bezpečnostiUniversita Palackého v Olomouci). Cílem je ale dále rozšiřovat tuto síť a platformu.

Proto také značka Město s dobrou adresou, spolu s výzvou "Za 5 minut dvanáct",  byla představena na tiskové konferenci v Praze dne 21.7.2016. Tisková zpráva a výzva "Za 5 minut dvanáct" je ke stažení dole na této stránce.

Nemělo by to být ale jen o samotných organizacích, ale především O NÁS, lidech, kteří zastupujeme tyto organizace. Přeci MY na svých cestách chodíme pěšky, jezdíme na kole, jezdíme veřejnou dopravou a rádi také využíváme auta. Podporujeme integrovanou dopravu, jejímž základem jsou potřeby člověka, nechceme a nemůžeme rozdělovat obyvatele na cyklisty, chodce, uživatele veřejné dopravy a řidiče. Jde hlavně o to, aby města sloužila jako domov těm, pro které byla postavena – svým obyvatelům.

Všichni víme, že česká města mají mnoho problémů, které souvisí s dopravou. Věříme, že ke změně může dojít. Značka „Město s dobrou adresou" má motivovat, inspirovat, pomáhat měnit.
Vaše města se mohou změnit, pokud se spojí dohromady více partnerů ...

 

 

 

„Nejvíce nám dalo, když jsme jako součást dopravního průzkumu projeli naše město na kole. Viděli jsme ho najednou jinýma očima.“

Filip Juráň, student olomouckého gymnázia

Jak vidí "dobré město" další osobnosti? Najdete pod odkazy níže.

VAŠE Město SE ZMĚNÍ, KDYŽ PARTNERY BUDOU:

Kontakt pro informace

Jaroslav Martinek

Má na starosti popularizaci výzkumu v Centru dopravního výzkumu, v. v. i.
Hlavní vizionář dobrého města své zkušenosti sdílí s Asociací měst pro cyklisty a všemi, kdo věří ve změnu a chtějí žít v místech s dobrou adresou.

jaroslav.martinek@cdv.cz

info@dobramesta.cz

Tel. 602 503 617

+++

Značka „Města s dobrou adresou“ byla rozvinuta díky spolupráci s Prof. Dr.-Ing. Gerdem-Axelem Ahrensem z Technické univerzity v Drážďanech.

 Ke stažení: