Česky English

Dánská výstava „města s dobrou adresou“

Myšlenka dostat do Česka dánskou výstavu MĚSTA S DOBROU ADRESOU se zrodila v olomouckém pivovaru CHOMOUT v listopadu 2014. O půl roku později v dubnu 2015 už výstava spatřila světlo světa na stejnojmenné konferenci v Olomouci, na půdě Univerzity Palackého. Od té doby putuje po českých městech, snadno se ale nabízí reakce: "No jo, to je Dánsko, to u nás nikdy nebude". Od roku 2016 proto společně s výstavou putuje i náš tým, který dá výstavě český výklad. Sledujte tedy, kde výstava momentálně je nebo kde bude. Můžeme se zde potkat.

Co to vlastně je „dobrá adresa“? Chápeme tento pojem stejně jako Němci, Dánové či Angličané? A umíme ji v českých podmínkách vytvářet?

Pohled z trochu jiného úhlu představují dvě putovní výstavy pod souhrnným názvem Města s dobrou adresou, o jejichž výrobu se postaralo Velvyslanectví Dánska v ČR. Výstavy by měly nastartovat v českých podmínkách veřejnou diskuzi o kvalitě života v našich městech, především v souvislosti s mobilitou. 

 


 


Více informací k výstavě:

 

Ukázky panelů:


P.S. Všimli jste si také zmínce o pivovaru CHOMOUT v úvodu? To naznačuje tři věci:

1) tato stránka není podporována z prostředků EU, jinak by zde tato reklama nemohla být. 
2) chceme poděkovat pivovaru za to, že nám poskytl zázemí pro setkání se zástupci dánského velvyslanectví, kde se mohla zrodit tato myšlenka.

3) pivovar sám ví, proč značku Dobrá adresa chce podporovat - více O nás/firmy