Třinecká náměstí ožívají kulturou

27. 06. 2020

Třinec bude po vynucené koronavirové přestávce o prázdninách znovu plný energie. K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří multižánrový festival Třinecké kulturní léto a ani letos tomu nebude jinak. Už posedmé zpříjemní úterní a čtvrteční podvečery v centru města zábavný program. Náměstí jinak zaplněná dopravou a parkováním tak ožijí kulturou a ukáží, že veřejný prostor může sloužit životu ve městě.  

„Některé tradiční akce jako je třeba Den s IZS nemohly kvůli koronaviru proběhnout, ale tento letní festival si nenecháme ujít. Byli jsme dlouho zavření doma, proto zase chceme být spolu, pobavit se, pobýt venku a užít si léto. Letošní program TKL je zase pestrý a věřím, že si v něm každý najde to svoje,“ řekla primátorka Věra Palkovská. 

V rámci open air festivalu se můžete vždy v úterý a ve čtvrtek těšit na 13 letních podvečerů s rozmanitým zaměřením. Šňůru plnou pěveckých, pohybových a zábavných pořadů pro celou rodinu odstartuje 2. července třinecká rodačka a vítězka páté řady Česko-slovenská SuperStar Tereza Mašková a v krátkém programu zazpívá Štývarův dětský sbor. Mezi lákavé akce bude patřit například Výchova a výcvik psů se zakladatelkou třinecké Eviny psí školy Evou Čapnikovou, Draví ptáci a kapela Hubertus nebo program Bratří v tri(c)ku. Milovníci extrémních sportů si přijdou na své při Freestyle BMX show, SK8 show a Freestyle Scooter show. Z hudebních produkcí se můžeme těšit například na Kytarový workshop s Jakubem Solowskim, koncert kapely OSG, SIMCHA, bubenickou Samba Brasil show, cimbálovou muziku Slanina, dechový orchestr SCEAV Oldřichovice či vystoupení tanečního souboru Oldřichovice.

Třinecké kulturní léto zakončíme 27. srpna s legendárním folkovým písničkářem Honzou Nedvědem, který třineckému publiku zahraje a zazpívá své nestárnoucí hity.

Čtvrteční akce se uskuteční na náměstí Svobody nebo v případě nepříznivého počasí ve společenském sále TRISIA, úterní vystoupení diváci pro změnu zhlédnou na náměstí T.G.M. Oproti předchozím ročníkům bude program začínat už v 17.00 hodin.

Podrobné informace a aktuality budou v průběhu celého festivalu postupně zveřejňovány na webu www.trisia.cz či na facebooku Třinecké kulturní léto. (šs)

 

Třinecká náměstí ožívají kulturou
Modul: Novinky