Příběh mezinárodní stezky BEVLAVA (Bečva - Vlára - Váh)

11. 06. 2021

V roce 2020 byla vybudována nová cyklostezka o délce téměř 11 km, která vede z Ústí u Vsetína, přes Valašskou Polanku až do Lužné. Současně se projektuje další úsek z Lužné, směrem na Lidečko a Horní Lideč. Celá cyklotrasa bude vyznačená novým číslem 57.

V Ústí u Vsetína by si ale cyklisté měli dát pozor na ukazatel Hodní Lideč 19 km, neboť kdo plánuje dojet až tam, pak bude muset jet po sinici I/50. Možná i proto je důležité, že řidiči si začínají zvykat na dodržování 1,5 m odstupu od cyklistů. Aspoň tak mají nějakou ochranu.

Celý úsek mezi Ústí u Vsetína a Horní Lidčí je možné si prohlédnout pomocí naší fotogalerie. Nemělo by vás tedy překvapit, že kromě cyklostezek uvidíte i lesní cestu, brod, louku a silnici I/50. Už se těšme, až celý úsek bude spojen cyklostezkou. Cílem je totiž postavit novou dálkovou mezinárodní cyklostezku BEVLAVA, která provede lidi krásnou krajinou moravsko-slovenského příhraničí, od Beskyd, přes Bílé Karpaty až do Pováží.

Proč název BE-VLA-VA? Cyklostezka v budoucnu propojí povodí řek Bečvy, Vláry a Váhu. Už teď si lidé mohou užít hotových 35 kilometrů s napojením na další cyklostezky – Bečvu a Vážskou cyklomagistrálu. 

Více zde:

Příběh mezinárodní stezky BEVLAVA (Bečva - Vlára - Váh)
Modul: Novinky