Středočeský kraj plánuje další část Vltavské cyklostezky, povede z Prahy do Roztok

18. 11. 2023

Radní Středočeského kraje schválili včera plán na výstavbu další části cyklostezky podél Vltavy. Celkem 1,6 kilometru dlouhý úsek má nahradit trasu po silnici z Prahy do Roztok, po které denně projede přes osm tisíc aut.

Projekt bude zařazen do Zásobníku akcí 2021+ do doby předání hotové projektové dokumentace od města. Kraj poté zajistí samotnou stavbu. Podmínkou zahájení stavby kromě povolení je i získání dotace.

Nová cyklostezka bude mít asfaltový povrch, povede po levém břehu Vltavy. „Město finančně a procesně zajistí zpracování projektové dokumentace včetně stavebního povolení. My, resp. naše Krajská správa a údržba silnic, zajistí výstavbu. V tuto chvíli je pro celou akci klíčové vypořádání pozemků,“ popisuje radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký naplánovaný postup. Nová cyklostezka povede zcela mimo silnici II/242, po které musejí cyklisté nyní jezdit. Denně tu podle sčítání dopravy projede přes 8 500 aut.

Odhad nákladů na stavbu je 15,5 milionu korun, dalších 25 milionů korun má stát výkup pozemků. Kraj věří, že by cyklostezka mohla být hotová v roce 2025.

Vltavská cesta začíná na Kvildě, u pramenů Vltavy a vede přes Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík, Štěchovice a Prahu (z Braníka přes Letnou a Stromovku) až do Kralup nad Vltavou a Mělníka, kde se řeka vlévá do Labe. Roztoky zatím trasa míjí, vede po pravém břehu. Celá cesta měří více než 450 kilometrů a je součástí mezinárodní trasy EuroVelo 7. Zhruba 300 kilometrů leží na území Jihočeského kraje, zbytek připadá na Středočeský kraj.

Zdroj: www.zdopravy.cz (https://zdopravy.cz/stredocesky-kraj-planuje-dalsi-cast-vltavske-cyklostezky-povede-z-prahy-do-roztok-182946/)

Středočeský kraj plánuje další část Vltavské cyklostezky, povede z Prahy do Roztok

Přečtěte si také

Středočeský kraj chce vybudovat další část cyklostezky Greenway Jizera

08. 12. 2023 | Na budování úseku Cyklostezky Greenway Jizera z Loukova do Bakova nad Jizerou bude Středočeský kraj spolupracovat s městem Mnichovo Hradiště. Radní na svém dnešním zasedán schválili znění smlouvy o spolupráci. Cílem projektu je umožnění bezpečného pohybu pěších a cyklistů... číst dále
Středočeský kraj chce vybudovat další část cyklostezky Greenway Jizera

U Berounky a v Posázaví přibudou čtyři úseky cyklostezek za 700 milionů koru

10. 11. 2023 | Na Posázavské cyklotrase vznikne nové spojení Jílového a Davle, Senohrab a Poříčí nad Sázavou a Poříčí nad Sázavou a Nespek. Výstavba vyjde téměř na 700 milionů korun, naplánovaná je v letech 2025 a 2027. Projektové záměry dnes schválili krajští radní a zařadili je do zásobníku... číst dále
U Berounky a v Posázaví přibudou čtyři úseky cyklostezek za 700 milionů koru

Do dvou let by se měla propojit cyklostezka od Brandýsa po Mělník

07. 11. 2023 | Středočeský kraj chce během dvou let propojit páteřní Labskou cyklostezku od Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi až po Mělník, tedy k hranici hejtmanství. Pokračuje stavba mezi Kozly a Tuhaní na Mělnicku, příští rok budou práce navazovat na části do Kostelce nad Labem. Na dalších... číst dále
Do dvou let by se měla propojit cyklostezka od Brandýsa po Mělník

Stručné představení města Středočeský kraj

Všechny novinky města Středočeský kraj

Modul: Novinky