Cyklo klub Znojmo

Cyklo klub Znojmo se stal řádným členem spolku Parterství pro městskou mobilitu v roce 2017.

Základní informace

Největší poskytovatel cykloturistických služeb ve znojemském regionu. Provozuje cyklo-info-centrum, poskytuje cyklo-servis, půjčuje cyklo-vybavení a pořádá cyklo-akce pro veřejnost i dětské cyklo-tábory.

Zájmové sdružení Cyklo Klub Znojmo vzniklo už v roce 1994 jako seskupení necelé desítky osob nadšených pro cyklistiku. Zpočátku se jednalo pouze o oddíl převážně závodního charakteru na horských a silničních kolech, který jako doplňkový program provozoval i akce nesoutěžního charakteru. Postupem let se řady členů rozšířily o děti a mládež, a rozrostlo se i spektrum poskytovaných služeb.

Dnes Cyklo Klub Znojmo pořádá cyklistické akce, závody a vyjížďky pro veřejnost všech věkových kategorií (včetně příměstských cyklotáborů pro děti), provozuje půjčovnu kol, elektrokol, koloběžek a šlapacích kár, a také zabezpečuje cykloservis. Je autorem projektu „Místa technické a první pomoci“ pro cyklisty projíždějící po stezkách Národního praku Podyjí. Tato bezplatná služba se neustále rozšiřuje o další místa i do sousedního Rakouska.

Webové stránky Cykloklubu zde.


Novinky

Výstava v Technoparku startuje ve Znojmě

21. 08. 2021 | Cyklo klub Znojmo ve spolupráci s dlouholetými partnery připravil pro širokou cyklistickou veřejnost, zástupce státní správy a samosprávy výstavu a praktickou ukázku vybavení pro zvýšení mobility a kvality služeb především v oblasti cyklodopravy. TECHNO PARK – VŠE PRO CYKLOMOBILITU (vzorkovna... číst dále
Výstava v Technoparku startuje ve Znojmě

Modul: Seznam členů