Cyklistika Střeň

Cyklistika Střeň – nezisková organizace, spolek, který vznikl 30. prosince 2008 a byl zapsán jako spolek 1. ledna 2014.

Tento spolek vznikl na základě pořádání cyklo závodů v obci Střeň v Olomouckém kraji.

Její největší akcí byl cyklokrosový závod O POHÁR VESNICE STŘEŇ, kde se vždy myslelo na ty nejmladší účastníky, děti, ale také na výkonnostní sportovce. Vše bylo zastřešeno českými a slovenskými špičkovými profesionály i českými reprezentanty. Tento závod byl určen pro všechny, protože se v něm smazávala profese i věk. Motto závodu bylo propojit cyklistickou veřejnost a cyklokros trochu jinak, kdy každý účastník se mohl postavit na stejnou startovací čáru společně s cyklistickými hvězdami České a Slovenské republiky a zažít tak atmosféru velkých závodů.

 

Cyklistika Střeň je také členem MAS Moravská cesta, z. s. - Místní akční skupina Moravská cesta z.s. je subjektem, který vznikl v roce 2005 jako místní partnerství podnikatelů, obcí a neziskových organizací. Formálně se občanské sdružení ustavilo v polovině roku 2006.

Území, na kterém působí místní akční skupina, je rozmanité. Část území je tvořeno romantickou scenérií Bouzovské vrchoviny, které vévodí známý hrad Bouzov. Zbývající část území tvoří tradiční zemědělská oblast Haná a unikátní území lužních lesů v CHKO Litovelské Pomoraví.

Návštěvníci tohoto regionu se mohou sportovně vyžít při pěší kanoistice, hipoturistice, turistice nebo cykloturistice a dalším.

 

Dnes se členové David Kupka i Michal Frantík aktivně angažují převážně v cyklistice a podpoře dětí.

Pro nás je cyklistika hodně komplexní pojem. Zahrnuje závody profesionálů, ale hlavně dětí. Ale i obyčejná jízda na kole ve smyslu pohybu, kromě toho že je zdravá, musí být i bezpečná. Slouží nám k prevenci a k určitému životního stylu.

 

Proto jsme dnes zde, abychom podporovali cyklostezky, cykloturistiku, mobilitu a další aktivitu na kole.

https://www.stren-cyklokros.cz/

http://michalfrantik.cz/?page_id=102

 

 

Modul: Seznam členů