Špinavý Trondheim a kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko

06. 03. 2019

Poslední novinky se věnovali zelenému Trondheimu, ale dnes otočíme. Při procházce městem jsme narazili i na špinavá zákoutí. Inu, všude je chleba o dvou kůrkách. Nicméně v Česku máme jednu výbornou kampaň, která se jmenuje "Ukliďme svět, ukliďme Česko". Jedná se o dobrovolnickou akci, která je zaměřená na úklid černých skládek a dalšího odpadu na místech, kde být nemá. A to se týká i veřejných prostranství. Přeci všichni chceme chodit a jezdit na kole tam, kde je to pěkné. Jinak se těm místům budeme vyhýbat. Automaticky v nás budou vzbuzovat strach.

Proto chceme tuto myšlenku podpořit. 

Velký jarní úklidu se bude konat v sobotu 6. dubna. I naším zájmem je příroda bez odpadků. Taková, aby v ní lidé mohli trávit svůj čas co nejkvalitněji.

Iniciativa má na celé jaro připraveno několik videí, která bude zveřejňovat na našem facebooku. Odkaz na první z nich je zde: https://www.facebook.com/UklidmeCesko/videos/2593561744207087/. Zároveň přikládáme i link na aktuální tiskovou zprávu iniciativy, ve které jsou uvedeny všechny důležité informace o akci (https://www.uklidmecesko.cz/news/5c73fb3b2918440b4e8b456a).

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.


Štítky: Kampaně (Občan, tag35)

Aktuality