Tip na prázdninový výlet na Vysočinu: Po Jihlavě s ježkem na kole či pěšky

26. 06. 2020

Jihlava má 31 kilometrů cyklostezek a na dalších 20 kilometrech komunikací dopravní opatření zvýhodňující cyklisty. To dává dohromady 51 kilometrů bezpečných cest, ať již pro výlety, sportování nebo cesty do práce.

„Když započítáme i jízdu po méně frekventovaných ulicích, dá se všude po Jihlavě dostat bezpečně na kole. Proto jsme ve spolupráci s odborem informatiky vytvořili cyklomapu Městem s ježkem, ve které lze najít všechny trasy i ty méně známé, a to dokonce s tipy na zastávky se zajímavými výhledy,“ prozradil uvolněný radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

V mapě lze najít tři hlavní barevně oddělené trasy, které vedou celým městem, a to včetně  tipů na zastávky u jihlavských památek a jiných zajímovstí. Můžete se tak zastavit například u volnočasového areálu Český mlýn,  u Zoologické zahrady nebo Vodního ráje.

„Během příštího roku se navíc na trasách objeví barevné značky, které návštěvníky povedou bez nutnosti sledovat mapu v telefonu. Dále se bude mapa rozšiřovat podle toho, kde nové cyklostezky vzniknou. Do konce tohoto roku například vznikne cyklostezka kolem krásných Pístovských rybníků,“ doplnil Jaroslav Vymazal.

Mapu lze najít buď pod odkazem jihlava.cz/cyklomapa nebo na stránce visitjihlava.eu, kde ji lze stáhnout také do nativních geo aplikací a používat bez připojení k internetu.

Jednotlivé trasy jsou ke stažení na oficiálních stránkách města Jihlava.

Tip na prázdninový výlet na Vysočinu: Po Jihlavě s ježkem na kole či pěšky
Modul: Novinky