Jihomoravský kraj začne projektovat cyklostezku, která má propojit Želešice, Modřice a Rebešovice

14. 10. 2023

Půjde o stavbu nové komunikace v prostředí nezpevněných lesních a polních cest. „Vznikne tak zcela nová liniová stavba. Předpokládáme, že celkové náklady projektu dosáhnou částky 51,5 milionu korun," uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník (KDU-ČSL).

Kraj chce na stavbu cyklostezky použít především finance z evropských fondů

Součástí projektu je i lávka, na kterou bude převedena cyklistická a pěší doprava přes řeku Svratku v katastrálním území Modřic a Chrlic. „Navrhované cyklistické stezky vždycky trasujeme v návaznosti na existující dopravní infrastrukturu. Začátek cyklostezky tak bude v obci Želešice a s navrhovanou lávkou přes řeku Svratku zajistí propojení Modřic a Rebešovic. Nová cyklostezka bude navazovat na dálkovou trasu Brno-Vídeň a dálkovou trasu evropského významu EuroVelo 9," doplnil Zámečník.

Jak následně dodal, připravovaná cyklostezka bude sloužit nejen nadšencům pro cykloturistiku, ale jejím vybudováním chce kraj také zvýšit bezpečnost lidí, kteří tudy na kole jezdí za každodenní prací nebo do škol.

Na stavbu již bylo v květnu vydáno územní rozhodnutí

Projekt by měl podle odhadů stát asi 2 miliony korun (včetně DPH) a se zahájením stavebních prací se počítá v půlce roku 2025.

Zdroj: www.brnan.cz

 

 

 

Jihomoravský kraj začne projektovat cyklostezku, která má propojit Želešice, Modřice a Rebešovice

Přečtěte si také

Jihomoravský kraj podpoří rozvoj cyklistiky

03. 02. 2024 | Dotační program s celým názvem „Podpora rozvoje cyklistiky a cyklistické dopravy v Jihomoravském kraji v roce 2024“ má celkem tři dotační tituly, v rámci kterých mohli žadatelé dosáhnout na krajskou podporu – Cyklostezky, Cyklistická infrastruktura a Projektová dokumentace. Na... číst dále
Jihomoravský kraj podpoří rozvoj cyklistiky

Podpora rozvoje cyklistiky a cyklistické dopravy v Jihomoravském kraji

31. 10. 2023 | Dotace na podporu budování, zlepšování a udržování podmínek pro rozvoj nemotorové dopravy v Jihomoravském kraji jako součásti bezpečného provozu, zdravého životního stylu, snižování podílu individuální motorové dopravy, zvyšování podílu nemotorové dopravy na dojížďce... číst dále
Podpora rozvoje cyklistiky a cyklistické dopravy v Jihomoravském kraji

Stručné představení města Jihomoravský kraj

Všechny novinky města Jihomoravský kraj

Modul: Novinky