Veselé a barevné město

03. 01. 2017

Ani nevíme, kdo stojí za iniciativou Chceme mít barevnou Porubu, ale je super, když se ve městech najdou lidé, kteří dokáží o svém městě napsat: "Šedá Poruba nás nebaví. Chceme ji mít veselou, barevnou, chceme, aby se tady něco dělo. Rádi bychom společně s Vámi Porubu oživili a udělali z ní příjemné a moderní místo."

Ano, vše je jen o lidech. Naše iniciativa si z nich může vzít příklad. Taky chceme napsat o našich městech: "Šedá města plná aut nás nebaví. Chceme je mít plné lidí vesele se bavících, oděni v pestrých barvách, chceme, aby se tady něco dělo. Rádi bychom společně s Vámi města oživili a udělali z nich příjemná a moderní města."

Tady prostě nejde o žádnou nálepku, které chceme dát městu (zdravé, lepší, dobré, veselé, barevné), ale jen o ochotu lidí něco udělat pro svoje město. Pocit sounáležitosti je možná právě to, co budeme potřebovat v roce 2017 nejvíce.

Dále citujeme z facebooku Chceme mít barevnou Porubu:

Porubou chodíme, bavíme se o to, jak se nám v ní líbí. Občas řešíme, co bychom chtěli změnit.


Zkusme se podívat na místa, která zdánlivě nemají možnost být zajímavá. Zkusme si tyto místa představit barevné a plné lidí. Prázdné parky bez náplně se změní v prostor s dráhou pro kolečkové brusle, s lavičkami ve tvarů květů a průlezkami v podobě zvířat. Místo šedého betonu květiny. Líbí? Tak nám s tím pomozte. Barevnější Porubu a veselejší místo k životu pak budeme mít všichni.

Nechceme fušovat do práce místních samospráv. Ale chceme říct, která místa se nám nelíbí, kde to chce změnu, kde nám chybějí lavičky nebo houpačky pro děti. Řekněme těm, které jsme si zvolili, že chceme parky a ulice plné lidí, že chceme zajímavé a pestré obchůdky a kavárny. Vždyť možností, jak můžeme ve městě strávit volný čas se svými blízkými nebo sami, je nepřeberné množství.

Jde přeci o veřejné prostory - o NAŠE prostory, ve kterých žijeme.

Aktuality