Španělská Pamplona představuje svůj plán udržitelné městské mobility

06. 02. 2017

Městská rada ve španělské Pamploně představila vlastní plán udržitelné městské mobility, který podle vyjádření rady změní koncepci celého města, přivede do města udržitelnou dopravu a otevře cestu především pěší dopravě.

Plán představil před měsícem na tiskové konferenci primátor města Joseba Asiron společně s několika radními včetně Armanda Cuenca, radního pro městskou ekologii a mobilitu.

Plán obsahuje 32 návrhů, jejichž realizace město čeká v následujících letech. Během roku 2017 půjde mimo jiné o 12 studií, jejichž cílem je analyzovat a vyhodnotit implementaci různých opatření v oblasti mobility, z nichž mnohá se týkají cyklistické infrastruktury a nových dopravních tras.

"Město musí nějakou intervencí dostat chodce do popředí zájmu, a tento plán pomůže vytvořit bezpečnější a přátelštější město, jehož veřejný prostor bude rozdělen spravedlivě," říká radní Cuenca.

Plány města na tento rok zahrnují realizaci šesti akcí, posouzení deseti dalších návrhů, vypracování dvou projektů, a dále tři iniciativy v oblasti legislativy a komunikační kampaň zaměřenou na mobilitu.

Současný výbor pro dopravu města Pamplona bude transformován ve výbor pro mobilitu. Za účelem podpory, propagace a analýzy návrhů byla ustavena odborná pracovní skupina.

Další informace naleznete na europapress.es(link is external) (španělsky).

http://www.eltis.org/discover/news/pamplona-presents-sustainable-urban-mobility-plan-spain

Aktuality