Pražské židle & stolky

01. 03. 2017

V minulém roce se v Praze na několika místech objevily židle a stolky. Nový městský mobiliář oživuje veřejná prostranství, kde se dříve nedalo na delší dobu příjemně zdržet.

Pilotní projekt Pražské židle & stolky zaznamenal v roce 2016 velký úspěch a Praha se ho rozhodla pro nadcházející sezónu rozšířit na další místa ve městě. Aby byl rozptyl lokalit co nejširší, rozhodli jsme se jako jednu z cest výběru využít veřejnou otevřenou výzvu.

Proto IPR Praha oslovuje místní instituce, sdružení a iniciativy působící v různých pražských lokalitách, s nabídkou aktivně se do projektu zapojit. Mohou se tak společně pomoci zatraktivnit další pražská veřejná prostranství pro místní obyvatele i návštěvníky.

Více o podmínkách zapojení do projektu se dozvíte na odkaze: http://www.iprpraha.cz/zidle

Co jsou to Pražské židle & stolky?

Architekti z Kanceláře veřejného prostoru IPR Praha se pro projekt Pražské židle & stolky inspirovali v New Yorku, Kodani, Curychu či Stockholmu.

Židle a stolky vlastní město, jsou veřejně přístupné, fungují v podstatě jako mobilní lavičky. V pilotní sezóně 2016 jste se mohli posadit na osmi místech v Praze (Kampus Dejvice, metronom na Letné, Pražská tržnice, Malostranské náměstí, Cihelná náplavka, Smíchovská náplavka, Rudolfinum, piazzetta Národního Divadla - dnes náměstí Václava Havla).

Mobiliář si můžete užívat od jara do podzimu, pak se kvůli chladnějšímu počasí uskladňuje a vyčkává na další sezónu.

V letošním roce se počet Pražských židlí & stolků rozšíří a přibydou i nové lokality.

Aktuality