Pražský Evropský týden mobility byl ohodnocen jako jeden z deseti nejlepších

21. 03. 2017

Pražský Evropský týden mobility v roce 2016 byl ohodnocen jako jeden z deseti nejlepších. Celkem bylo přihlášeno 2 427 měst z 51 zemí napříč celou Evropou. Hlavní téma kampaně se vyhlašuje vždy jednotně, loňský ročník, který probíhal v týdnu 16. - 22. září 2016, proběhl bylo pod heslem "Chytrá a čistá mobilita. Silná ekonomika".

Za rok 2016 je již vydána závěrečná zpráva, ve které je řada zajímavých údajů. Anglická verze závěrečné zprávy je ke stažení v příloze.

V České republice se oficiálně ke kampani přihlásilo 29 měst. V evropském měřítku byla jako jedna z nejlepších vyhlášena Praha, která si získala velkou mediální pozornost díky měření kvality ovzduší během Dne bez aut (22. září 2016).
Ta prokázala snížení znečišťujících látek v okolí probíhajících akcí o dvě třetiny. Kvůli snížení emisí město v tento den využilo nákladní kola pro dopravu zboží na akce. Více najdete na stránkách kampaně Čistou stopou Prahou nebo v přiložené zprávě na straně 33.

Od roku 2002 se Evropský týden mobility snaží ovlivnit mobilitu a městskou dopravu, stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. Kampaň dává občanům možnost poznat, jaká je role městských ulic ve skutečnosti a prozkoumat konkrétní řešení městských problémů jako je znečišťování ovzduší.

Další informace najdete na stránkách Eurocities, oficiální prezentaci Evropského týden mobility (mobilityweek.eu) nebo na stránkách českého koordinátora ETM Ministerstva životního prostředí.

 

Ke stažení :

2016_EMW_Participation_Report.pdf (1.9 MB)
Aktuality