Den elektromobility v Třinci - křest nových elektrobusů a představení elektromobilů

09. 03. 2017

Začátkem března budou cestující v Třinci přepravovat nové elektrobusy. V této souvislosti se v Třinci uskuteční v režii města Den elektromobility s podtitulem Město nabité energií, který proběhne ve čtvrtek 9. března od 12:00 hodin na parkovišti u WERK ARÉNY, kde budou elektrobusy pro třineckou městskou hromadnou dopravu slavnostně pokřtěny a představeny veřejnosti. V rámci Dne elektromobility se lidé budou moci na místě seznámit rovněž s různými modely elektromobilů a elektrovozítek, které zde budou vystaveny. Samotný křest elektrobusů proběhne za účasti významných hostů v 15:00 hodin.

„Velmi nám záleží na prostředí, ve kterém žijeme, proto děláme pro naše ovzduší, co je v našich silách a možnostech. Soustředíme se na čistší dopravu a v současné době věnujeme maximální pozornost podpoře elektromobility. Vydali jsme se cestou chytrého města a souběžně s tím chceme hledat chytrá řešení, jak životnímu prostředí ulevit. Využití elektrické energie jako ekologicky čistého a moderního způsobu dopravy má před sebou budoucnost. A v Třinci už jsme napřed – o elektromobilitě nejen mluvíme, ale jak je vidět, zároveň se nám daří zavádět ji do běžného života,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Přehlídka elektrobusů, elektromobilů a elektrovozítek bude probíhat od 12:00 do 16:00 hodin na parkovišti u Werk Arény. Samotný slavnostní křest desíti nových elektrobusů proběhne tamtéž od 15 hodin. Kromě elektrobusů Arriva budou k vidění také elektromobily Tesla, BMW, SCX, Yogomo nebo elektrokola, ale i další modely, z nichž si některé bude možné i odzkoušet.

Akci pořádá město Třinec ve spolupráci s Regionální radou rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci. Partnery akce jsou Moravskoslezský kraj, společnosti Arriva a ČEZ.

Mediálními partnery akce jsou Horizont, Třinecký Hutnik, Deník a Československý dopravák.

Zdroj: http://www.trinecko.cz/aktuality/index.php?id=aktualita&Id=2524

Aktuality