Vídeň dá svým občanům až 800 € na nákup nákladních kol

25. 03. 2017

Město Vídeň začne od března 2017 finančně podporovat své obyvatele a zaměstnavatele při nákupu nákladních kol. V případě nákupu běžného cargokola přispěje město částkou až 800 €, maximálně ale do 50 % ceny bicyklu. Podmínkou je nákup nového kola a nutnost kolo dále vlastnit alespoň po dva roky. V případě pořízení elektrifikované verze mohou obyvatelé obdržet příspěvek až 1000 €.

Vídeň vyčlenila na nákup nákladních kol celkem 200 tisíc Euro. Město si od podpory slibuje snížení emisí z automobilové dopravy a ulehčení městskému centru od dopravních zácp. Nákladní kola jsou kromě téměř nulové produkce emisí také mnohem méně prostorově náročná. Různé výzkumy ukazují, že až čtvrtina nákladní dopravy v městských centrech by se mohla přesunout z nákladních aut a dodávek na nákladní kola.

Zdroj: http://prahounakole.cz/zpravicky/viden-da-svym-obcanum-az-800-e-nakup-nakladnich-kol/ a https://www.fahrradwien.at/news/stadt-wien-plant-finanzielle-foerderung-von-transportfahrraedern-fuer-private-und-unternehmen/

Aktuality