Mnichovská čtvrť nabízí svým obyvatelům služby v oblasti elektromobility (Německo)

30. 07. 2016

Na nově vybudovaném sídlišti v Mnichově vznikla nová služba, půjčovna elektrických vozidel pro obyvatele čtvrti, kteří je mohou využívat pro svou každodenní mobilitu.

V nové zástavbě Domagkpark může bydlet cca 4000 lidí, pro které zdejší stavitelé na konci května otevřeli v jedné z garáží i tzv. stanici elektromobility.

Stanice nabízí dvě elektrokola, dva elektrické skútry, jedno nákladní elektrokolo a pět energeticky úsporných automobilů s ekologicky šetrným pohonem, přičemž jeden z nich jezdí plně na elektřinu.

Solární panely na střeše budovy napájejí dvě dobíjecí stanice v garáži.

Zahájení provozu byl přítomen i starosta Mnichova Dieter Reiter. Projekt popsal jako vzorový model, který jasně demonstruje, jak by se město v příštích 10 až 15 letech mohlo vypořádat se svými problémy v oblasti mobility.

Mnichov se do projektu sdílených elektrických vozidel (e-sharing) nezapojil pouze koncepčně. Město rovněž poskytlo finance ze svého programu pro elektromobilitu a podílelo se na nákupu dvou elektrokol.

Projekt byl realizován s pomocí carsharingové platformy Stattauto a neziskové cyklistické organizace Dynamo Fahrradservice Biss.

Součástí nové zástavby je i třípatrová parkovací stanice pro 200 jízdních kol, kde mají nájemníci k dispozici jedno parkovací místo za 3 eura měsíčně.

Podrobné informace naleznete na sueddeutsche.de (v němčině).

Zdroj: www.eltis.cz

Aktuality