Vazba mezi aktivní mobilitou a zprávou týkající se rostoucího počtů nemocných s cukrovkou

10. 11. 2016

Zveřejňujeme tiskovou zprávu týkající se rostoucích počtů nemocných s cukrovkou a rovněž tak stoupajícím nákladů na péči o tyto pacienty. Tisková zpráva byla zveřejněna ku příležitosti Světového dne diabetu, který připadá na 14.11.2016. S cukrovkou se léčí 541 tisíc klientů VZP. Péče o ně stojí 6,5 miliardy.
Těsně pod hranici 6,5 miliardy korun se vyšplhala částka, kterou v uplynulém roce zaplatila VZP za péči o své klienty s cukrovkou. Za poslední tři roky jde o nárůst výdajů o 400 milionů. Neustále také přibývá pacientů, kteří si od lékařů vyslechnou tuto diagnózu. Prevence je možná jen částečně a spočívá ve zdravém stravování, udržování normální váhy a dostatku pohybu. Pojišťovna proto svým klientům přispívá mimo jiné i na pohybové aktivity a loni jim na příspěvcích vyplatila rekordních 150 milionů.

Více v přiloženém souboru
Zdroj: Mgr. Oldřich Tichý, vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí VZP

Iniciativa značka Město s dobrou pak přichází s doplňujícími otázkami:

Jaká je tedy vazba na značku Město s dobrou adresou? Není potřeba přeci jen chodit do tělocvičen, posilovat, sportovat po práci. Někdy k fyzické kondice stačí jen více chodit, nebo se naučit používat jídzní kolo na krátké vzdálenosti.

 

Aktuality