Praha 7

Praha 7 je členem spolku Parterství pro městskou mobilitu od roku 2015.

Základní informace

Praha 7 je od 24. listopadu 1990 městská část hlavního města Prahy, rozkládající se severně od historického centra Prahy převážně na levém břehu Vltavy, ale menší částí území zasahuje i na její pravý břeh. Zahrnuje téměř celé katastrální území Holešovice, asi polovinu katastru Bubenče a malou část katastru Libně. Do 31. prosince 1991 patřila k Praze 7 také jihozápadní část katastrálního území Troja, která se poté od 1. ledna 1992 osamostatnila jako městská část Praha-Troja. Více o Praze 7 zde.

Projekty města a strategické dokumenty

Strategický plán rozvoje Prahy 7 na období 2016–2022 je klíčovým dokumentem, který dává nahlédnout do blízké budoucnosti Prahy 7 a plánuje rozvoj jednotlivých oblastí důležitých pro kvalitní fungování městské části a spokojený život jejích obyvatel. V analytické části dokumentu jsou podrobně rozebrána specifika Prahy 7, historický vývoj a současný stav jednotlivých ukazatelů a budoucí rizika. V návaznosti na územní plán a další strategické dokumenty jsou pak připraveny návrhy, na které by se měl rozvoj městské části soustředit. 

Strategický plán rozvoje na období 2016–2022  a další strategické dokumenty Prahy 7 jsou k dispoziici zde.

Fotogalerie


Novinky

Nová Štvanická lávka propojuje Karlín a Holešovice

28. 07. 2023 | Štvanická lávka, dlouhá 300 metrů, byla dnes slavnostně otevřena. V následujících letech bude sloužit chodcům a cyklistům, kteří mohou nyní rychleji a bezpečněji cestovat mezi Holešovicemi a Karlínem. Mostní specialisté použili unikátní bílý beton, a na holešovické straně... číst dále
Nová Štvanická lávka propojuje Karlín a Holešovice

Modul: Seznam členů